flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ СЕКРЕТАРЯ СУДУ

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ СЕКРЕТАРЯ   ЄЛАНЕЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

 

1. Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція секретаря Єланецького районного суду Миколаївської області  встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду секретаря місцевого загального суду (далі - секретар суду).

 

1.2. Секретар суду є посадовою особою апарату Єланецького районного суду Миколаївської області (далі - суд), статус якої визначається Законом України "Про державну службу" .

 

1.3. Секретар суду призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату Єланецького районного суду Миколаївської області з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

 

1.4. На посаду секретаря суду призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог до стажу роботи.

 

1.5. Секретар суду безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

 

 1.6  Секретар суду  безпосередньо  підпорядкований старшому секретарю суду.

 

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним , Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів" , "Про державну службу" , "Про засади запобігання та протидії корупції" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням  про автоматизовану систему документообігу суду ,Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. Здійснює підготовку  та направлення  адміністративних справ за апеляціями  до  апеляційного суду.

 

2.2.Здійснює звернення до виконання рішень по справам адміністративного провадження, переданих  до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ адміністративного провадження, готує відповідні пропозиції з удосконалення  цієї роботи, систематично доповідає голові суду та керівнику апарату  про випадки порушення термінів здачі  справ адміністративного провадження  до канцелярії суду.

 

2.3. Як користувач  автоматизованої системи документообігу  виконує   вимоги Положення про автоматизовану  систему документообігу суду, затверджену  рішенням Ради суддів України № 30 від 26 листопада 2010 року; забезпечує  конфіденційність інформації, що міститься  в автоматизованій  системі документообігу, відповідає за достовірність інформації, внесеної до бази даних автоматизованої системи документообігу.

 

2.4. Відповідає за приймання та реєстрацію вхідної кореспонденції, яка надходить поштою, телеграфом, факсимільним повідомленням, та реєстрацію вхідної кореспонденції яка надходить електронною поштою на сайт суду.

 

2.5. На час тимчасової відсутності заступника керівника апарату суду виконує його обов'язки в частині звернення до виконання та контролю за виконанням вироків по кримінальним справам та постановам по матеріалам за поданням слідчих органів переданих до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ та матеріалів за поданням слідчих органів до канцелярії суду , готує відповідні пропозиції з удосконалення  цієї роботи, систематично доповідає голові суду та керівникові апарат .

 

2.6. Має доступ до всіх гілок команд канцелярії  по адміністративним справам, відповідним гілкам з гілок «Справи», «Документи» та «Судові засідання», гілки «Учасники процесів» з гілки «Довідники» в частині роботи з адміністративними справами, статкартками та приєднаними до них документами.

 

2.7. Виконує  доручення  голови  суду,  керівника  апарату     або старшого секретаря суду  щодо організації роботи канцелярії суду.

 

2.8. Відповідає за ведення  діловодства в суді

 

2.9. Відповідає за передачу кореспонденції на розгляд керівництва суду  невідкладно або наступного робочого дня, у разі надходження документів у неробочий час засобами факсимільного зв’язку чи електронною поштою

 

2.10. Відповідає за приймання, перевірку і відправлення усієї вихідної кореспонденції суду поштою, що передається після її реєстрації в АСДС.

 

2.11. Забезпечує облік вихідної кореспонденції, що передається до поштового відділення,  підготовку за допомогою АСДС реєстрів для розсилання.

 

2.12. Здійснює реєстрацію вихідної кореспонденції в розносній книзі місцевої кореспонденції.

 

2.13. Приймає, перевіряє і відправляє вихідну кореспонденцію суду поштою, фельд’єгерським або телеграфним зв’язком, факсом чи за допомогою інших засобів, які забезпечують фіксацію повідомлення про відправлення, або передаються нарочним службою діловодства після її реєстрації в АСДС.

 

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів» та іншими актами законодавства.

 

3.2  На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

 

3.3. Уносити пропозиції голові суду, керівникові апарату суду  старшому секретарю суду щодо покращення умов, удосконалення форм і методів   роботи   канцелярії   суду,   забезпечення    належної   взаємодії   з працівниками апарату суду, а-також щодо покращення роботи суду в цілому.

 

3.4. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

 

3.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4. Відповідальність

 

4.1. Секретар суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу"  несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.