flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПОСАДОВА IНСТРУКЦIЯ ГОЛОВНОГО СПЕЦІАЛІСТА З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

 

ПОСАДОВА IНСТРУКЦIЯ ГОЛОВНОГО СПЕЦІАЛІСТА З ІНФОРМАЦІЙНИХ  ТЕХНОЛОГІЙ

 

Головний   спеціаліст   з   інформаційних  технологій  є посадовою особою апарату суду,  правовий статус  якої  визначається  Законом  України "Про державну службу".

 

1. Завдання та обов'язки

 

1.1. Організовує  впровадження  в  роботі  суду  комп'ютерних технологій:   встановлення  комп'ютерного  обладнання,  комплексів технічної фіксації судового  процесу,  запровадження  комп'ютерних програм    статистичної    звітності,    автоматизованої   системи електронного  документообігу,  створення  локальної   комп'ютерної  мережі,   підключення   до   корпоративної  мережі  по  виділеному захищеному каналу,  встановлення в суді спеціального комп'ютерного обладнання    тощо,    та   забезпечує   здійснення   відповідного моніторингу.

 

1.2. Забезпечує адміністрування автоматизованих робочих місць суддів та працівників апарату суду.

 

1.3. Забезпечує   введення   в   експлуатацію,  встановлення, обслуговування комп'ютерної техніки,  периферійного обладнання  та оргтехніки, що експлуатуються в суді.

 

1.4. Організовує проведення робіт щодо інсталяції програмного забезпечення.

 

1.5. Здійснює  обслуговування  та  моніторинг  працездатності програмного  забезпечення  та  мережного  обладнання  комп'ютерної мережі.

 

1.6. Надає  консультативну  допомогу  суддям  і   працівникам апарату   суду  з  питань  роботи  та  використання  комп'ютерного обладнання і програмного забезпечення.

 

1.7. Забезпечує  моніторинг  введення   в   експлуатацію   та організовує   обслуговування  комп'ютерної  мережі  суду,  поточне адміністрування  мережного   обладнання   локальної   комп'ютерної мережі, адміністрування контролера домену та серверів комп'ютерної мережі.

 

1.8. Забезпечує    доступ    користувачів    до    внутрішніх інформаційних ресурсів.

 

1.9. Здійснює  моніторинг  дотримання технології експлуатації програмного забезпечення  та  використання  антивірусного  захисту локальної комп'ютерної мережі.

 

1.10. Забезпечує  виявлення і попередження недоліків у роботі працівників суду під час використання комп'ютерної та  оргтехніки, системного та прикладного програмного забезпечення.

 

1.11. Своєчасно застосовує корекційні дані в разі  появи недоліків у роботі устаткування.

 

1.12.Забезпечує приймання та відправлення електронної пошти.

 

1.13. Контролює надходження та зберігання періодичної преси районного суду.

 

1.14.Постійно удосконалює уміння та навички  роботи в КП ДЗС.

 

1.15.Дотримується правил і норм з охорони праці та техніки безпеки, правил з експлуатації технічних засобів.

 

1.16. Забезпечує достовірність, об’єктивність, оперативність, стабільність та цілісність  статистичної інформації  про роботу суду.

 

1.17. Організовує  складання та обробку статистичних  звітів про роботу суду за допомогою  техніко-технологічних засобів.

 

1.18.Виконує операції з базами даних на комп’ютерному устаткуванні (введення, опрацювання, накопичення, систематизація, виведення) відповідно до затверджених  процедур та інструкцій з використанням периферійного обладнання, систем передавання (приймання) даних на відстань.

 

1.19. Проводить аналіз стану інформаційного забезпечення суду та вносить пропозиції щодо вдосконалення форм і методів роботи суду в частині інформаційного  забезпечення  діяльності  суду,  надає  відповідні звіти.

 

1.20. Як користувач  автоматизованої системи документообігу  виконує   вимоги Положення про автоматизовану  систему документообігу суду, затверджену  рішенням Ради суддів України № 30 від 26 листопада 2010 року; забезпечує  конфіденційність інформації, що міститься  в автоматизованій  системі документообігу, відповідає за достовірність інформації, внесеної до бази даних автоматизованої системи документообігу.

 

1.21. Має право доступа до всіх гілок команд автоматизованої системи документообігу суду.

 

1.22. За наказом керівника апарату надає доступ користувачам до КП ДЗС.

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів» та іншими актами законодавства.

 

3.2  На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

 

3.3. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

 

3.4. Уносить в межах своєї компетенції пропозиції щодо вдосконалення роботи суду.

 

3.5.За погодженням з керівництвом суду залучати інших працівників апарату суду з метою забезпечення виконання покладених на нього завдань.

 

3.6. Отримувати матеріально-технічне забезпечення для виконання покладених на нього обов’язків та завдань.

 

3.7. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4. Відповідальність

 

4.1.Головний спеціаліст з інформаційних технологій відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу"  несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.